• Space
  • Space
  • Space
  • Space
  • Space
  • Space
  • Space

Екскурсійний маршрут

Івано-Франківськ – Коломия – Дора – Яремче – Микуличин – Татарів – Ворохта – Буковель

 

Івано-Франківськ:

Міська Ратуша, музей художнього мистецтва

Івано-Франківськ відразу будувався як могутня фортеця для захисту від набігів кримських та ногайських орд. При будівництві міста Потоцькі намагалися втілити містобудівні ідеї Ренесансу про «ідеальне місто». Будову міста на основі ідеї так званого «міста Сонця» проводив італієць Франческо Коразіні. За цією концепцією, місто мало бути оточене фортецею чіткої геометричної  форми. У центрі міста знаходився квадрат Ринкової площі,чотири боки якої орієнтовані на сторони світу. Осереддям міста стала ратуша-магістрат. У чотирьох  кутах середмістя розташовувались церкви, костьоли і божниці.

 

 

Костел -колегіата Пресвятої  Діви Марії 

Архітектурною пам’яткою вважається костел-колегіата Пресвятої Діви Марії (1672-1703). Костел довгий час слугував родинною усипальницею. У 1979 році його було перетворено на художній музей, який знаходиться тут до нині. Дзвіниця, що поруч (1744), була повністю знищена у 174 році; і лише нещодавно відбудована.

Коломия: Музей Писанки

 

Коломия розташована на південному заході України на лівому березі річки Прут і належить до найдавніших галицьких поселень. Перша згадка про місто датується 1241 р., хоча, на думку дослідників, є всі підстави вважати вік міста значно більшим. Центральна частина Коломиї вражає туристів гарно впорядкованими вуличками, будинками зі ХІХ-ХХ ст. з багатим сецесійним або електричним оздобленням. Понад століття символом Коломиї є ратуша, споруджена у 1877 році на місці дерев’яної. Іншою цікавою спорудою центральної частини міста  є будинок нинішнього музею Гуцульщини, закладеного ще перед  І Світовою війною.

Незабутнє враження справляє Музей Писанки. Розташований він у найоригінальнішій архітектурній споруді міста, яка стала візитівкою Коломиї і приваблює відвідувачів з усіх країн. Будівля має унікальну форму яйця, висота якого становить 14м, діаметр 10м. Всередині музею розгорнута виставка із півтори тисячі експонатів. А повну колекцію, якою володіє музей становить понад 12000 писанок.

Наступна зупинка екскурсії с.Дора, де при самій дорозі неможливо не помітити дві зграбні дерев’яні сакральні споруди, що розташувалися на території греко-католицького студійського монастиря. Одна із них – це церква Святого Пророка Іллі, інша – дзвіниці коло неї. Обидві були збудовані в 1937 році, за переказами, у тому місці, де з неба спочатку опустилося , а потім піднялося сяйво у вигляді скатертини, зв’язаної у чотирьох кутах. Зайшовши в середину, ви можете помилуватися простим, але разом з тим вишуканим інтер’єром у традиційному гуцульському стилі.

Яремче – гірський кліматичний курорт, найвідоміший туристичний центр Івано-Франківської області,  якій знаходиться на висоті 550-585 м над рівнем моря.

Яремче оточують гірські хребти Горган, назва яких походить від гірських розсипів на вершинах і схилах хребтів. Завдяки живописному місце розташуванню Яремче перетворилося на популярний курорт.

Оглядаючи Яремче, обов’язково відвідайте водоспад Гук – найбільший на річці Прут. Швидкий і грізний Прут з гуркотом б’ється тут у кам’яні береги і кидається далі з високих уступів.

Неподалік Яремчанського Гуку у центрі міста можна оглянути знамените геологічне відшарування над Прутом. Це 60-метрова вертикальна скеля фліша, яка обривається біля ріки. Ця скеля утворює готичні складки – шаруваті виходи породи верхньої крейди (абсолютний вік, яких становить 60-75 млн.років).

З цими скелями також пов’язано ім’я Олекси Довбуша. Найбільший із каменів, як оповідає легенда, прикотив сюди Довбуш і для залякування панів у його верхівку увігнав з усієї сили лезо срібного топірця.

с. Микуличин

Ще за Австро-Угорщини було відомо, що Микуличин і Яремче були найдовшими селами в усій Айстро-Угорській імперії. У центрі села при дорозі знаходиться церква Св. Трійці та дзвіниця ХVІІІ ст., яку у старих путівниках називали однією з найкрасивіших на гуцульщині.

Відразу за Микуличином знаходиться Женецький водоспад, відстань до якого 5 км можна подолати лише пішки. Водоспад знаходиться на висоті 900м над рівнем моря.

с.Татарів

Це поселення здавна відоме, як кліматичний низькогірний курорт. Кожен, хто коли-небудь там відпочивав, відчув насправді чудодійну властивість мікроклімату татарівської ущелини. Татарів був відомий навіть у центральній та західній Європі. Звідси здійснюються піші мандрівки на гори Хом’як та Синяк.

Гора Хом’як Гора Синяк

с.Ворохта

У селищі знаходиться пам'ятка гуцульської дерев'яної архітектури XVII століття — церква Різдва Богородиці. Визначною архітектурною пам'яткою є й арочні залізничні мости (віадуки), зведені тут у XIX столітті. Один із віадуків у Ворохті входить до низки найдовших кам'яних мостів Європи (130 м), довжина однієї з арок - 65 м.

Кінцева зупинка гірськолижний курорт Буковель біля підніжжя гори Буковель, неподалік від села Поляниця Яремчанської міської ради, на висоті 900 метрів над рівнем моря, за 30 км від м. Яремче. Найбільший і найсучасніший гірськолижний курорт в Україні.

Курорт має рекордну для України кількість витягів, розвинену інфраструктуру:.Транспортне сполучення через гірську дорогу.

Довжина трас: 51000 м. підготовлених трас. 100% обладнано снігонапилюючим устаткуванням.

Довжина трас: від 300 до 2300 м.

Класифікація трас: сині, червоні, чорні.

Перепад висот: від 40 до 285 м.

Кількість підйомників: 16.

Для всіх любителів активного відпочинку у Буковелі відкриті велосипедні траси у найкращому велопарку України.

Назад до екскурсій