• Space
  • Space
  • Space
  • Space
  • Space
  • Space
  • Space

Екскурсійний маршрут

с.Манява Богородчанський р-н – с.Букове Надвірнянський р-н

 

            Манява – це велике село у Богородчанському районі, розташоване на берегах р.Манявки, відоме завдяки одній з найславетніших християнських обителей України – Манявського Скиту. Скит розташований біля села у лісі понад річкою. Варто трішки піднятись вгору крутою дорогою, як із лісової гущавини раптом виринають фортечні вежі й церковні бані монастиря. Офіційною датою заснування монастиря вважають 1611р.

            Скит Манявський — аскетичний чоловічий монастир східного обряду (український Афон або Атос), визначний осередок духовності, культури й мистецтва України.

Святе місце з цілющою, за повір’ями, джерельною водою знаходиться у мальовничому карпатському міжгір'ї з оздоровлюючим мікрокліматом, первісною дикою природою.

Блаженний камінь.

            Ця назва виникла з того моменту, коли монахам явилась Матір Божа на камені. Таке явище сталося через 400 років після приходу на це благословенне місце Йова Княгиницького. Нині до цього каменя здійснюють прощі тисячі прочан. Воді, що витікає з-під каменя приписують цілющі властивості, нею лікують фізичні недуги, а також позбавляються від злих духів і темних сил.

Манявський водоспад.

            Побувавши у Маняві варто також оглянути Манявські водоспади, які вважають одними з наймальовничіших в усіх українських Карпатах. Розташовані вони близько 10 км вище від монастиря. Дорога до водоспадів здебільшого лише піша. Манявський водоспад, а точніше, каскад з трьох водоспадів, вирує під височенною прямовисною скелею, на висоті 713 м над рівнем моря. Нижній із Манявських водоспадів є найвищим в Українських Карпатах. Його висота складає 18м.

с.Букове «Бухтівецький водоспад»

            У цій місцевості є кілька чудових водоспадів. Перший – маленький знаходиться зразу за мостом через бистрицю Надвірнянську в с.Пасічна при усті одноіменного потоку. Наступні два розташовані майже поруч, 50м один від одного, в мальовничому каньйоні – 6,5 км від устя потоку в Бистриці або 1 год 20 хв. Пішки без вантажу хорошою грунтовою дорогою.

 

 

 


Назад до екскурсій